Pençe Kilit operasyon bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Celal TEKEDERELİ, Piyade Uzman Çavuş Onur DOĞAN, Piyade Teğmen Abdulkadir GÜLER, Piyade Uzman Çavuş Bican KAPILAY, Piyade Uzman Çavuş Hüseyin CANKAYA'ya Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileriz. Milletimizin başı sağ olsun.

PERPA Kooperatifi ve PERPA Ticaret Merkezi B Blok Yönetimi

Şehitlerden Piyade Sözleşmeli Er Celal TEKEDERELİ'nin şehadeti, Malatya Yaka Mahallesi'ndeki ailesine duyuruldu. Baba Cevat ile anne Aynur Tekedereli'nin evine ve sokağa Türk bayrakları asıldı. Celal Tekedereli3 yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapıyordu. 

28 yaşında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hüseyin CANKAYA'nın şehadet haberi de İzmir'deki ailesine ulaştırıldı. CANKAYA'nın Bornova'da şehidin baba ocağının bulunduğu sokağa, Türk bayrakları asıldı. Şehit CANKAYA'nın nişanlı olduğu ve bu yaz yapılacak düğünle dünyaevine girmeyi planladığı öğrenildi. Şehidin babası Niyazi CANKAYA'nın nakliyecilik yaptığı, anne Nazire CANKAYA'nın ise ev hanımı olduğu belirtildi.

28 yaşındaki şehit Teğmen Abdulkadir GÜLER'in de acı haberi, Antalya Konyaaltı ilçesi Uncalı Mahallesi'nde oturan ailesine yetkililer tarafından verildi. Şehit GÜLER'in evine Türk bayrakları asıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, taziye çadırı kurdu. Bekar olan şehidin annesi Berrin ve babası Mesut GÜLER'in yakınları, taziye evine akın etti.

24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Onur DOĞAN'ın Ankara Altındağ'da bulunan ve acı haberinin ulaştığı baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin acılı ailesini yalnız bırakmayan mahalleli ise taziye evine ziyaretlerde bulunarak aileyi yalnız bırakmadı. Şehit için Kur-an okundu ve dualar edildi. 4 senedir uzman çavuş olarak görev yapan DOĞAN'ın üç ay önce nişanlandığı ve seneye düğünün olduğu öğrenildi.

Kuzey Irak bölgesinde icra edilen Pençe Kilit Harekatında Meluni Dağı kırsalında bölücü terörist unsurlar ile çıkan çatışma sonucunda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Bican KAPILAY, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit KAPILAY'ın ailesine acı haber İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri tarafından verildi. Piyade Uzman Çavuş Bican KAPILAY 23 yaşında ve bekardı.