Videolu anlatım için TIKLAYIN

PERPA B Blok ortak alanlarının yangın yönetmeliğinin bütün şartlarına uygun hale gelmesinin ardından PERPA B Blok dükkanlarında ruhsat alımı ile ilgili bir sıkıntı kalmamıştır.
Medikal firmalar, sağlık üzerine şirketler, doktor muayenehaneleri, iş güvenliği firmaları da dahil olmak üzere bütün firmalar rahatlıkla ruhsat alımı yapabilirler, yasal bir engel yoktur.

Önemli hatırlatma: Şişli Belediyesi’nden geçici ruhsat almış olan kat maliklerimizin kalıcı ruhsata çevirme işlemleri için belediyeye müracaat etmeleri gerekmektedir.

ÇOK ÖNEMLİ HATIRLATMA:
Şişli Belediyesi’nden ruhsat alımınızı gerçekleştirebilmeniz için PERPA B Blok Yönetimi tarafından yapımı tamamlanıp dükkanınızın önüne kadar getirilmiş olan Yangın Algılama İhbar Sistemini ve Yangın Söndürme Sprinkler Sistemini dükkanınızın içine çektirmiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca, dükkanınızda her 100 m2 için 6 kiloluk yangın tüpü bulunmalı. Ruhsat başvurunuzdan sonra yetkililer dükkanınızı kontrole gelecek. Bu iki yangın sisteminin dükkanınızın içine çekilmediğini gördüklerinde siz Yangın İhbar Algılama Sistemi ile Yangın Sprinkler Sistemini dükkanınızın içine çektirene kadar ruhsat alma sürecinizi dondurabilirler.

Şişli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nden Ruhsatımı Nasıl Alırım?

1. Adım

Öncelikle iş yerinizin ne tür iş yeri olduğunu bilmelisiniz.

İş yeri türleri: sıhhi iş yeri, gayrisıhhi iş yeri, umuma açık istirahat ve eğlence yeri

Sıhhi iş yeri örnekleri: büro/ofis, hastane, tıp merkezi, büfe, bakkal, süpermarket, pasta, ekmek satış yeri, kuaför, lokanta, çay ocağı, çiçekçi, fotoğrafçı, kırtasiye, emlak ofisi…

Gayrisıhhi iş yeri örnekleri: Yiyecek imalatı, ticaret deposu, kuru temizleme, oto yıkama, yiyecek ürün paketleme, matbaa, sanat atölyesi, tahlil laboratuvarı…

Umuma açık yerler örnekleri: dans salonu, çay bahçesi, düğün salonu, oyun salonu, sinema, tiyatro, fuar alanı…

Tam listenin yer aldığı Şişli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü internet sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ

2. Adım

İş yerinizin türünü belirledikten sonra iş yeri türünüze uygun ruhsat başvuru beyan formunu edinin.

Bu metnin altında her iş yeri türü için ruhsat başvuru beyan formları bulunmaktadır. Şişli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü internet sayfasından da indirilebilir.

 3. Adım

Ruhsat başvuru beyan formunu doldurun ve başvuruda sizden istenen belgeleri hazırlayın.

İstenen belgelerin listesi bu metnin altında ekte dosya halinde yer almaktadır.

Ruhsat Alım Başvurusu Yapacaklar için Önemli Bilgi: Başvuru yapan Perpalılar, kendilerinden PERPA’nın dış cephe fotoğraflarının istendiğini tarafımıza ilettiler. Bu metnin ekine sizden istenme ihtimaline karşı PERPA fotoğraflarını ekliyoruz. İndirip çıktısını alarak sizden istenmesi halinde belgelerinizin arasına ekleyebilirsiniz.

4. Adım

Yangın Algılama İhbar Sistemini ve Yangın Sprinkler Sistemini dükkanınızın içine çektikten, yangın tüplerinizi aldıktan sonra sizden istenen bütün belgeleri hazırlayın. Doldurduğunuz beyan formu ile Şişli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Ruhsat Birimine başvurun. Bundan sonra yetkililerin yönlendirmesi ile ruhsat alım süreci devam edecektir.

Sorularınız için

Şişli Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürü: Resul ABACI

E-posta: ruhsatdenetim@sisli.bel.tr

Santral: 4443112

PERPA B Blok yangın algılama ve ihbar sistemi yapımı detayları için TIKLAYINIZ

İBB İtfaiye Daire Başkanlığının PERPA B Blok’a verdiği tam uygunluk raporu için TIKLAYINIZ

PERPA B Blok Başkanı Hacı DEMİR’in 2021 Yılı Genel Kurulunda yangın algılama ve ihbar sistemini anlattığı videoyu izlemek için TIKLAYINIZ