FİLOTEKS FANTAZİ İPLİK SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.

1985 yılında kurulan ve fantazi ipliğin öncülerinden olan firmamız faaliyetlerinin ilk 12 yılını Bomonti’de sürdürmüştür. 1996 yılından itibaren Hadımköy Kıraç’daki tesislerinde örme, dokuma, ev tekstili, triko, çorap ve el örgüsüne yönelik fantazi, kamgarn iplik ve şöniy ipliği üretimini; yaptığı yeni yatırımlar-la arttırarak; devam ettirmektedir.

     Firmamız , son on yıldır üretiminin yaklaşık %25’ini, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Rusya, A.B.D ve Ortadoğu ülkelerine düzenli olarak ihraç etmektedir. 

     Fantazi Bükümde; Akrilik, Yün, Tiftik, Viskon, Pamuk gibi çok çeşitli elyaf karışımlarından Buklet, Flam, Nope, Frize vb. şardonlu ve şardonsuz iplikler üretmektedir. Fitilden ve-ya iplikten yapılan 1 Nm ile 16 Nm aralığındaki fantazi üretiminin aylık kapasitesi 100 tonun üstündedir. Fantazi makinalarımı-z Saurer Allma’nın oyuk iğli makinalarıdır. Bunların yanısıra muhtelif çeşitlerde kroşe iplik üretimimiz mevcuttur. 

     Chenille İplik İmalatında; çoğunlukla Dralon Akrilik olmak üzere Viskon ve Polyester iplikten 3 Nm - 4 Nm - 6 Nm ve 8 Nm aralığında, aylık 50 ton kapasiteli bir üretimimiz vardır. 

     Kamgarn İmalatında; 15-40 Nm aralığında tek kat ve çok katlı Akrilik, Yün, Tiftik gibi elyafların kendilerinden ve karışımlarından iplikler RX veya HB olarak ayda 50-80 ton arası üretilmektedir. 

     Uzun Elyaf Fitil İplik İmalatında; Akrilik ve Yün-Akrilik karışımlı elyaftan 1 Nm-2,5 Nm aralı-ğında düz ve flam tipinde geniş kapasitede fitil iplik üretilmektedir.

Sektörler

İPLİK VE ELYAF ÜRÜNLERİ

  • Gipe iplik ve şeritlerin, şönil ipliklerin, şenet ipliklerin imalatı (metalize olanlar ile gipe lastikler hariç)
FİLOTEKS FANTAZİ İPLİK SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.
Telefon 2122102285
Blok B
Hat
SARI AVLU
Kat 9
Dükkan No : 1482
Giriş Yapılan Kat : 9
Adres Kodu 2177247513
E-Posta filoteks@filoteks.com.tr
Web http://filoteks.com.tr/
Mesaj Gönder Ürünler Kat Planı
1929 ziyaret edildi.
27.11.2015 tarihinde kayıt oldu.

Mesaj Gonder