PERPA TANITIM


Perpa Ekonomik Potansiyeli Yüksek Yaşayan, Sosyal Modern Bir Merkez
 
 
1986 Yilinda temeli atildiği zaman dönemin en çok dikkat çeken projesi olan PERPA İstanbul’un merkezinin bosaltılarak turizme açilmasi, enerjiyi ekonomik potansiyeli yüksek sosyal ve modern bir merkezde toplanmasi olarak adlandirilabilir. Bu proje bugün geldigi nokta itibariyle benzer örnekleriyle kiyaslanamayacak yüksek bir basari seviyesine ulasmıstir. Projenin baslangıç gününden bugüne kadar başta merhum Turgut Özal olmak üzere, cumhurbaşkanlarimiz, başbakanlarimiz, belediye başkanlarimiz, her seviyeden görevli bürokrat, devlet memurlarimiz, yönetim, denetim kurullarimizda görev yapan sayin üyelerimize, ekonomik destekleri ve teveccühleri ile bu modern hayalin gerçeklesmesinde emeği geçen üyelerimize saygi ve sükranlarimizi sunuyoruz.
 Bütün Yollar Perpa'ya Çikar  
Türkiye'nin en büyük projeleri arasinda önemli bir yere sahip olan PERPA, benzer örneklerinin uzun bir dönemi alan insaat aşamalarinin aksine, döneminde oluşan ülke çapinda krizlere aldirmadan ve üyelerine önemli ek yükler getirmeden planlanan kaynaklari kullanarak tamamlanmistir. Bu basari ülkemizde çok sik karşilaşilmayan ama ayni zamanda çok da bilinmeyen bir gerçeğe parmak basmaktadir. Bununla yetinmeyen ve PERPA'nin doğal bir fuar merkezi oluşturmasının sadece bina ile mümkün olmadiğini bilen PERPA Yönetimi bina kullanimina getirdigi modern yöntemlerin yani sira, güvenlik, temizlik ve tanıtım projeleriyle PERPA'yi atil görünen bir kapasiteden bugünün dikkat çeken bir devine dönüştürmüştür.
 
 PERPA BUGÜN %90 KAPASİTE KULANIMINA ULAŞMISTİR
PERPA Bugün %90 kapasite kullanimina ulaşmiştir. Kullanimda ulaşilan bu hedef bugün PERPA’da kiralama ve satişlarda yeni trendlerin gelişmesine yol açmistir. Gelecek on yillarda ticaretin merkezinde yer alma firsatini kaçirmak istemeyen yatirimcilar bugün PERPA’yi gelecege taşiyacak kararlilikta görünüyorlar.
 
 MODERN ŞEHiRCiLiĞiN BiR PARÇASI
PERPA projesinin ana fikri dev merkezi, şehir trafiğini rahatlatacak bir noktada inşa etmekti. Şehrin içinde yer alip şehir trafiğini etkilemeden kendi kanallarini yaratmiş görünen PERPA bu konuda da örnek teşkil etmektedir. Modern şehirciliğe yapilmiş bir katki gibi yükselen PERPA’dan Atatürk Havalimanina 20 dakikada, Bogaziçi Köprüsüne 10 dakikada, Gebze’ye 30 dakikada, Şişli ve Taksim’e 10 dakikada ulaşabilirsiniz.
 
 PERPA DÜNYANIN EN BÜYÜK TİCARET MERKEZLERİNDEN BİRİDİR...
Var olan bir değeri ancak her açidan inceledigimiz zaman bir sonuca ulaşabiliriz. Bir binanin değerini belirleyen belli başli şeyler sizce nedir? Büyüklüğü, yerleşim yeri, barindirdiği insan sayisi veya ekonomik işlevi. PERPA saydiğimiz tüm özellikleri bünyesinde barindiran bir dev.
EN BÜYÜK
PERPA gövde büyüklüğü bakimindan dünyanin en büyük monoblok gövdeli binasidir. İçerdigi ticari potansiyel ile her zaman açik doğal bir fuar olma niteliği tasimaktadir.
MERKEZİ
PERPA İstanbul’un her yere çok yakin merkezi. Havaalani, tem karayolu ve bağlanti yollari PERPA’ya 15 er dakikalik uzakliktadir. Bu nedenle İstanbul’un orta yeri PERPA demek yaniltici olmayacaktir.
SOSYAL
PERPA sosyal yasamin bir parçasi olan önemli sayida insani barindirmaktadir. Bu insanlar seçtikleri bu yaşam alaninda ihtiyaçlari olan her seyi bulabilmekteler. Bu konuda gelecekte çok daha aktif bir sosyal yasam hedeflemekteyiz.
MODERN YÖNETİM
PERPA modern yönetimi ve bu özellikleri ile 21 yil önce başladiği serüvene bugün modern bir yönetim, hedef ve vizyonuyla daha güçlü ve dinamik olarak devam etmektedir.
MISYONUMUZ, PERPA Ticaret Merkezini “Global Dünya Ticaretinin” bir parçasi haline getirmektir.
VIZYONUMUZ, PERPA’da 21 yilda yapisal anlamda ulaştiğimiz büyüklüğü destekleyen modern yönetim sistemimizi günün gereklerine bağli olarak geliştirmek, geleceği bugünden planlayarak oluşabileceğini düşündüğümüz problem ve belirsizliklere önceden tedbirler alarak PERPA’yi sosyal yönden kuvvetli ve yaşanabilir bir büyük dünya mekâni haline getirmektir.
ÇEVREYE DUYARLİ  
 
Çevre kirliligi konusunda çok hassas olan PERPA yönetimi atik maddelerin geri dönüşümünü sağlamasi için kagit, metal ve cam atiklari, özel bir firma ile bir anlaşma yaparak özenle toplatmaktadir. Ekonomiye yapilacak katkinin yani sira temiz bir ortam ve temiz bir çevre PERPA’nin vazgeçilmez sloganidir.

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL MERKEZ  
  Perpa gelecege yönelen hedefleri içinde sosyal ve kültürel bir yaşam alani olmayi hedeflemektedir. Bu hedeflere uygun olarak ortaya çikan projeler Perpa'nin ilgi alanina girmekte ve işbirligi yapilmaktadir.
PERPALIYIM... GURURLUYUM  
 
Yapilan bu faaliyetler ve çalismalarla hedefimiz PERPA’da yaşamanin bir özellik sayilacaği günlere ulaşmaktir. PERPA çevresine yaptiği ekonomik katkilarin yani sira ayni zamanda kültürel ve sosyal bir merkez olarak anilacak ve toplumsal yasamda yerini alacaktir. PERPA’lilik kimliği modern, çözümcü, hoşgörülü, güvenilir, kalite ve düzgün hizmet bilincini ticaret ve yaşam kültürü olarak benimsemiş insanlarimizin gurur duyacagi bir kimliğe dönüşecektir.